جدید

بازی "پوکمون گو" (Pokémon Go)

تلفن های تماس با فروشگاه:۰۱۷۳۲۳۲۵۵۲۹
موبایل: ۰۹۱۱۳۷۰۷۲۸۹
ساعت کار: ۱۰ الی ۱۴ صبح و ۱۷ الی ۲۱ عصر

 
sideblock
درباره فروشگاه:
 فروشگاه آنلاین دیجی کارا با هدف گسترش فرهنگ خرید آنلاین بوجود آمده است ما در نظر داریم بهترین قیمت و بهترین کیفیت ممکن را در کمترین زمان به شما عزیزان عرضه بداریم ٬امیدواریم بتوانیم  گوشه کوچکی از زندگی شما باشیم.
sideblock
توسط مدیر | ارسال شده در اخبار فناوری | هنوز نظری نوشته نشده. | 2844 نمایش در این ارسال
احتمال اینکه در خیابان‌های مملکت خودمان و در میدان‌ها یا پارک‌ها، شخصی را گوشی به دست و در حالی که مشغول Pokémon Go بازی کردن دیده باشید، هنوز زیاد نیست.
 
پایگاه خبری ریشه

احتمال اینکه در خیابان‌های مملکت خودمان و در میدان‌ها یا پارک‌ها، شخصی را گوشی به دست و در حالی که مشغولPokémon Go بازی کردن دیده باشید، هنوز زیاد نیست، چون این بازی چند روزی است که راه افتاده و مردم ما هم اصولا با پوکمون آشنایی زیادی ندارند؛ اما منتظر باشید تا در آینده‌ای بسیار نزدیک،‌ با دوستان‌تان ساعت‌ها درباره‌ی پوکمون صحبت کنید؛ چون این بازی موبایلی آن‌قدر خوب از آب درآمده که پیش‌بینی کرده‌اند تعداد کاربران فعال Pokémon GO از کاربران توییتر بیشتر شود.

Pokémon GO، بازی موبایلی جدید نینتندو است. این بازی، تنها دو روز پس از عرضه‌اش در ایالات متحده، روی ۵٫۱۶ درصد تمام دستگاه‌های اندرویدی این کشور نصب شده بود و توانست به صدر جدول بازی‌های محبوب اپ‌استور اپل برسد. ارزش سهام نینتندو به بالاترین مقدار خود از سال ۱۹۸۳ رسیده است. تقاضا برای بازی کردن Pokémon GO آن‌قدر زیاد است که سرورهای جواب نمی‌دهند؛ با این حال محبوبیت زیاد این بازی کاری کرده است تا یکی از مسوولان بالارده‌ی آمازون به نینتندو پیشنهاد استفاده از سرورهای آن‌ها را بدهد.

با تمام این اوصاف، Pokémon Go دقیقا چیست؟

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پوکمون چیست؟

مجموعه بازی‌های پوکمون،‌ یکی از بزرگ‌ترین مجموعه بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ هستند. این بازی‌ها ۲۰ سال پیش روی کنسول دستی گیم‌بوی کارشان را شروع کردند. ایده‌ی اصلی بازی هم از علاقه‌ی خالق این مجموعه بازی‌ها به جمع کردن حشرات گرفته شده است. در این بازی‌ها، هیولاهایی به اسم پوکمون را پیدا می‌کنید، جمع می‌کنید، تمرین می‌دهید و در نهایت آن‌ها را به جان یکدیگر می‌اندازید. مجموعه‌ی پوکمون آن‌قدر بزرگ شده است که از روی آن انیمه، مانگا، کارتون، بازی کارتی و خیلی چیزهای دیگر ساخته‌اند.

بازی Pokémon GO چیست؟

در بازی‌های اصلی پوکمون، یک دنیای بزرگ در مقابل‌تان است. ماجراجویی‌تان را در این بازی‌ها، با یک شخصیت و یک پوکمون آغاز می‌کنید و هدف اصلی بازی هم، پیدا کردن تمام پوکمون است. این بازی‌ها داستانی هم دارند و در آن، شخصیت‌های مختلفی می‌بینید و پوکمون‌های‌تان را مقابل یکدیگر قرار می‌دهید.

نینتندو بازی Pokémon GO را با عبارت “یک ماجراجویی در دنیای واقعی” توصیف کرده است. این بازی موبایلی از قابلیت GPS گوشی و دوربین آن استفاده می‌کند تا مکانی که در آن هستید را تبدیل به یک نقشه‌ی بازی پوکمون کند. مثل بازی‌های پوکمون، خودتان باید در دنیا، اما این بار دنیای واقعی، بگردید و پوکمون پیدا کنید. همانطور که راه می‌روید، ممکن است یک پوکمون پیدا کنید.

بازی به شما می‌گوید که برای مثال، در فاصله‌ی دور یا نزدیک شما، فلان پوکمون قرار دارد. شما خودتان باید راه بروید و آن پوکمون را پیدا کنید. فاصله‌ی دور یا نزدیک، با استفاده از یک ردپا مشخص شده است. اگر یک ردپا در کنار عکس پوکمون دیدید، یعنی به شما خیلی نزدیک است. دورترین فاصله هم سه ردپا است. در تجربه‌ای که ما از بازی داشته‌ایم، سه ردپا ممکن بود حتی دو سه خیابان آن‌ور تر باشد.

 

وقتی که یک پوکمون در نزدیکی‌تان پیدا شد، روی آن اشاره می‌کنید. حالا باید گوی‌های معروف این مجموعه بازی‌ها که Pokéball نام دارند را به سمت پوکمون‌ای که پیدا کرده‌اید پرتاب کنید. برخی پوکمون‌ها قوی‌تر از دیگری هستند و گرفتن‌شان کار راحتی است. بهترین زمان برای گرفتن یک پوکمون، زمانی است که دایره‌ی رنگی دورش کوچک شده است. باید Pokéball را در این دایره پرتاب کنید.

به موضوعی هم باید توجه کنید: پوکمون‌ها فقط برای شما روی نقشه نمایش داده نمی‌شوند و تمام کسانی که در اطراف شما Pokémon GO بازی می‌کنند، می‌توانند این جانورها را برای خودشان بگیرند؛ یعنی ممکن است به یک پوکمو‌ن برسید و همان لحظه کسی در نزدیکی شما باشد و آن پوکمون‌ را زودتر از شما بگیرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پوکمون‌ها به چه درد می‌خورند؟

مثل دیگر بازی‌های پوکمون، هدف اصلی هم در Pokémon GO جمع کردن این هیولاها و مبارزه با آن‌ها است. روی نقشه‌ای که قرار دارید، محل‌هایی به اسم Gym یا همان باشگاه قرار گرفته‌اند. این باشگاه‌ها را خود سازنده‌ی بازی روی نقشه قرار داده است. در باشگاه‌ها، با دیگر کسانی که Pokémon GO بازی می‌کنند می‌توانید یک تیم برای خودتان بسازید. تیم‌ها با یکدیگر در باشگاه تمرین و پوکمون‌های‌شان را برای مبارزه با دیگر تیم‌ها، قوی‌تر می‌کنند.

تیم‌ها می‌توانند به همراه هم به یک باشگاه که روی نقشه است و به آن‌ها تعلق ندارد، حمله و آن مکان را تصرف کنند. در حال حاضر، بازی سه تیم «قرمز» (Team Valor)، «آبی» (Team Mystic) و «زرد» (Team Instinct) دارد. وقتی برای اولین بار به سطح تراز ۵ می‌رسید، بازی از شما می‌پرسد که می‌خواهید به کدام تیم وارد شوید. پس از انتخاب تیم‌تان، اگر به باشگاهی برخورد کردید، می‌توانید رنگ آن را ببینید و متوجه شوید که آیا این باشگاه متعلق به دشمنا‌ن‌تان است، یا خودی‌ها آن جا را تصرف کرده‌اند.
 

همانطور که از یک بازی پوکمون انتظار دارید، پوکمون‌ها تجربه می‌گیرند و قوی می‌شوند. این قوی‌تر شدن، به معنای باز شدن مهارت‌های بیشتر و هم‌چنین تکامل آن‌ها است. تکامل پوکمون‌ها، آن‌ها را به هیولاهایی قوی‌تر و بزرگ‌تر تبدیل می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

چگونه پوکمون‌های قوی و کمیاب داشته باشیم؟

با اینکه می‌توانید در خیابان‌ها بگردید و یک پوکمون قوی و کمیاب پیدا کنید، سریع‌ترین راه برای پیدا کردن یک پوکمون کمیاب، تخم‌های پوکمون هستند. این تخم‌ها را می‌توانید در دنیای واقعی پیدا کنید. آیتم‌های بازی، در مکان‌هایی به اسم PokéStop پیدا می‌شوند. این مکان‌ها، مناطق مهم دور و برتان هستند و توسط خود سازنده‌های بازی قرار داده شده‌اند.

برای مثال، در منطقه‌ی ونک تهران، ما توانستیم یک PokéStop در میدان ونک و یکی در پارک سئول پیدا کنیم. باید به این منطقه‌ها که مشخص شده‌اند بروید تا بازی آیتم‌هایی را به صورت رندوم در مقابل‌تان بریزد. این آیتم‌ها، می‌توانند Pokéball بیشتر، تخم، عود یا آیتم‌های دیگری را شامل شوند.
 

س از اینکه یک تخم پوکمون پیدا کردید، باید آن را در یک دستگاه جوجه‌کشی یا همان Incubator قرار دهید. حالا باید برای اینکه پوکمون‌تان از تخم سر در بیاورد، راه بروید. این مقدار ممکن است از ۱ کیلومتر تا ۱۵ کیلومتر متفاوت باشد.

راه دیگری برای پیدا کردن پوکمون‌های بیشتر و قوی، استفاده از یک عود (Incense) است. استفاده از عود در یک منطقه، پوکمون‌ها را برای نیم ساعت به سمت آن‌جا جذب می‌کند. این نیم ساعت فقط هم برای شما نیست. شما ناحیه‌ای را برای تمام بازی‌کننده‌ها، پر از پوکمون کرده‌اید.

برای قوی‌تر کردن پوکمون‌هایی که دارید، از آیتم‌هایی به اسم Stardust و Candy استفاده می‌کنید. هر بار که یک پوکمون جدید پیدا می‌کنید، بازی به شما Stardust می‌دهد. Candyها هم با توجه به نژاد پوکمون، متفاوت هستند. با خرج کردن این آیتم‌ها، مهارت مبارزه و قدرت پوکمون بالا می‌رود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پیکاچو را از کجا پیدا کنیم؟

«پیکاچو» (Pikachu)، معروف‌ترین پوکمون در این مجموعه بازی‌ها است. اگر می‌خواهید این پوکمون را همان ابتدای بازی پیدا کنید، باید به فرمان‌هایی که بازی به شما می‌دهد، گوش نکنید!
ابتدای بازی، مثل تمام قسمت‌های پوکمون، بازی سه پوکمون Charmander، Squirtle و Bulbasaur را در مقابل‌تان قرار می‌دهد. شما هم باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

با این حال، به حرف بازی گوش نکنید و راه بروید. پس از کمی راه رفتن، بازی دوباره این سه پوکمون را مقابل‌تان می‌گذارد تا یکی را انتخاب کنید. باز هم به آن‌ها اعتنایی نکنید و به راه رفتن ادامه دهید. این حرکت را چهار بار تکرار کنید.

سه پوکمون ابتدایی، باز هم در کنارتان ظاهر می‌شوند، اما این بار پیکاچو هم در کنار آن‌ها است. پیکاچو را انتخاب و یک Pokéball به سمت‌اش پرتاب کنید!

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

آیا باید در بازی پول واقعی خرج کنیم؟

در حال حاضر که اصلا نیازی به خرج کردن در Pokémon GO نیست. می‌توانید سکه‌هایی به اسم Pokécoins را در بازی خریداری کنید. با استفاده از این سکه‌ها، می‌توان آیتم‌هایی مثل عود یا تخم پوکمون خریداری کرد. با این حال، در PokéStopها می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید و فعلا به فکر خرج کردن در بازی نباشید.
 

بازی Pokémon GO چند روزی است که فقط در چند ناحیه‌ی دنیا عرضه شده، با این حال در همین مدت کوتاه، توانسته است از اپ Tinder‌، یکی از بزرگ‌ترین اپ‌های اجتماعی دنیا، محبوب‌تر شود. تصورش را بکنید، با عرضه‌ی جهانی بازی، احتمالا Pokémon GO رکوردهای بزرگی خواهد زد.

انتظار داریم بازی Pokémon GO به دلیل امکانات و قابلیت‌های اجتماعی که دارد، به مذاق مردم ما هم خوش بیاید. مطمئنا این موضوع که در آینده‌ای نزدیک، در خیابان از کسی آدرس نزدیک‌ترین باشگاه پوکمون را بپرسد، موضوع عجیبی نخواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم همین حالا Pokémon GO را دانلود و شروع به بازی کردن کنید. این بازی بزرگ و محبوب خواهد شد، پس اگر از همین حالا مشغول بازی کردن شوید، می‌توانید جمع یک سر و گردن بالاتر باشید.

 

منبع: دیجی کالا

نظرات (0)

نظر بدهید

نام شما:


امتیاز: بد           خوب

کد را در کادر زیر وارد کنید.:
نظر شما: توجه داشته باشید: HTML ترجمه نمی شود!
تمامی حقوق این سایت تحت نام دیجی کارا محفوظ میباشد.